VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

Vaiko pirmasis apsilankymas pas gydytoją odontologą yra begalo svarbus. Būtent nuo pozityvaus požiūrio į dantų gydymą priklauso sekančių vizitų sėkmė. Pirmojo vizito metu nereikėtų tikėtis didelių rezultatų, rekomenduojama   vaikutį supažindinti su kabineto aplinka, leisti jam paliesti instrumentus ir pabendrauti su jį gydysiančiu odontologu.

Pieniai dantys plombuojami įvairiomis plombinėmis medžiagomis: stiklo jonomeriniai cementai, skystas kompozitas ir kompomerinės plombos. Pastarosios turi platų spalvų pasirinkimą. Vaikams ypač patinka rinktis plombos spalvą – jiems tai lyg žaidimas. Tokiu būdu vaikai įtraukiami į gydymo procesą.

Apie 6-tuosius gyvenimo metus pradeda dygti pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys. Labai svarbus pradėjus dygti šiems dantukams juos kruopščiai valyti. Rekomenduojama danties paviršių padengti silantais – tai speciali medžiaga įliejama į danties vageles, kuri jas užpildo ir neleidžia užsilaikyti maistui bei apnašui, taip pat išsskiria fluorą ir taipo sutvirtiną danties audinius.

Kiekvienu konkrečiu  vaikų dantų gydymo atveju, gydytoja parinks tinkamiausią gydymo būdą.