Dauguma žmonių kartkartėmis griežia dantimis. Mediciniškai šis reiškinys vadinamas bruksizmu. Retas griežimas dantimis paprastai žalos nepadaro, tačiau kuomet yra griežiama dažnai, gali būti pažeisti dantys ir kilti su žandikaulio sąnariu susijusių problemų. Griežimas dantimis miegant įprastai pasireiškia apatinio žandikaulio judesiais, dėl kurių dantys trinasi vienas į kitą ir sukuria girgždantį garsą.

Kas patiria bruksizmą?

Manoma, kad apytikriai 85 proc. žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu yra griežę dantimis. Bet tik apie 1 iš 20 atvejų gali būti laikomi kaip rimtas sutrikimas. Augant dantims, vaikai dažnai griežia dantimis, bet iš to išauga ir nepatiria jokių ilgalaikių pasekmių.

Kodėl žmonės griežia dantimis?

Dažniausiai žmonės griežia dantimis miego metu. Pagrindinė priežastis sukelianti griežimą yra stresas ir nerimas. Kitos priežastys, dėl kurių pasireiškia bruksizmas – genetika, netinkama mityba, kavos ar kitų stimuliatorių vartojimas, netaisyklingas sąkandis, trūkstami ar kreivi dantys. Jį taip pat gali sukelti miego sutrikimas, pavyzdžiui, miego apnėja. Kai kuriems žmonėms bruksizmas taip pat gali būti šalutinis antidepresantų poveikis. Jei pranešite gydytojui apie šalutinį poveikį, jums gali būti pakeistas kitas vaistas.

Kaip sužinoti, ar griežiate dantimis?

Galite nežinoti, kad griežiate dantimis miegodami. Artimieji dažniausiai išgirsta dantų griežimą ir apie tai jus informuoja. Būdingiausi bruksizmo požymiai, rodantys, kad iš tiesų griežiama dantimis – nudilę dantys, pažeistos dantų plombos,  padidėjęs kramtymo raumenų tonusas. Kiti ženklai gali būti rytinis galvos skausmas, skaudantys ar įsitempę žandikaulio raumenys ir ilgai trunkantis veido skausmas. Taipogi, esant griežimui dantimis, pasireiškia ir dantų jautrumas šalčiui ir karščiui.

Kaip gydomas bruksizmas?

Yra būdų, kurie padėtų kenčiantiems nuo bruksizmo, pavyzdžiui atsipalaidavimo technikos ir meditacija. Naudos gali duoti miego kiekio normalizavimas ir miego kokybės gerinimas. Taip pat kofeino ir nikotino vartojimo mažinimas, Jei dantų griežimą sukelia miego sutrikimas, jo gydymas gali sumažinti arba panaikinti dantų griežimo įprotį.

„Oradentos“ odontologai padės nustatyti dėl ko griežiama dantimis, pakenkimo lygį ir parinks efektyviausią gydymo planą. Dažniausiai tereikia atstatyti nugriežtus paviršius, tačiau gali prireikti ir pilno sąkandžio kėlimo ar dantų protezavimo. Bruksizmui gydyti naudojama speciali nakčiai skirta kapa. Ji apsaugo dantis ir žandikaulio sąnarį. Kapa gaminama pagal individualias dantų anatomines ypatybes. Uždėjus kapą nakčiai, jie vienas su kitu nekontaktuoja, o dėl to atsipalaiduoja raumenys ir apatinio žandikaulio sąnarys. Taip dantys yra apsaugomi nuo trynimosi vienas į kitą. Siekiant išsaugoti sveikus dantis, patariama stebėti savo organizmą, o pajutus bruksizmo simptomus, nedelsti bei kreiptis į mūsų klinikos specialistus.

Registruokitės vizitui


    Vizito laikas: