KUO SVARBUS ENDODONTINIS GYDYMAS?

Dantų kanalų gydymas, dar vadinamas endodontinis gydymas yra taikomas tuomet, kai infekcija, patekusi pro kariozinę ertmę į danties minkštąjį audinį (pulpą), viduje sukelia danties nervo uždegimą ir pažeidžia jį negrįžtamai. Todėl labai svarbu, kuo anksčiau aptikti pažeidimo lygį, jį nustatyti, nes nuo to priklausys, kokios kokybės danties audinį pavyks išsaugoti. Kadangi šie pažeidimai, jei nėra laiku gydomi, nuveda link to, kad dantį tenka šalinti, o susidariusi infekcija gali išplisti, gali susiformuoti pūlinys, todėl dantų kanalų gydymas stabdo infekcijos plitimą, stabdo įvairius žandikaulio pažeidimus. Laiku atvykus į odontologijos kliniką, galima sustabdyti ligos plitimą ir išsaugoti danties šaknį.

SIMPTOMAI RODANTYS, KAD REIKALINGAS ENDODONTINIS GYDYMAS

  • Skausmas : stiprus ir staigus; gali būti ir ilgai nepraeinantis skausmas nuo šalto ar karšto dirgiklio; maudžiančio pobūdžio, dažniausiai stiprėjantis vakare.

  • Minkštųjų audinių patinimas ties dantimi ( danties „pakėlimas“).

  • Fistulės ( „pūlinuko“) atsiradimas pažeisto danties projekcijoje.

  • Danties spalvos patamsėjimas.

DANTŲ KANALŲ GYDYMAS – ENDODONTINIS GYDYMAS

Sakoma, kad mūsų dantys – vienas didžiausių mūsų asmeninių turtų. Dantis verta ir reikalinga puoselėti, tinkamai prižiūrėti, reguliariai juos valant dantų šepetėliu, dantų pasta, kartais dantų skalavimo skystį pravartu panaudoti, žinoma reikia neužmiršti ir dantų siūlo ar tardančių šepetėlių. Gera dovanoti kitiems gražią baltą ir svarbiausia sveiką šypseną. Tačiau ištikus dantų problemoms, imame slėpti dantis už lūpų. Jei bijome lankytis pas gydytoją-odontologą – delsiame užsirašyti gydymo pradžiai. Randame daug ir įvairiausių priežasčių, kodėl dabar neturime tam laiko. Gydytojų-odontologų svajonė – laimingai besišypsantys pacientai. Labai džiugu, kad ankstyvoje dantų pažeidimų stadijoje pacientai atsakingai apsilanko ir kruopščiai viską susitvarko dažnai ir per vieną kartą. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių, būna nemažai atvejų, kai sutinkame pacientus, kuriems minimalaus dantų gydymo neužtenka ir reikia pasitelkti dantų kanalų gydymą, kitaip tariant – endodontinį gydymą.

ENDODONTINIO GYDYMO PROCEDŪRA

Odontologijos klinikoje Oradenta kvalifikuoti, dirbantys su pažangiausia gydymo technologija, sugeba tinkamai atlikti endodontinį gydymą. Svarbu žinoti, kaip vyksta visa gydymo procedūra. Pirmiausiai atliekama rentgeno nuotrauka ir stebimi pakitimai danties viduje bei apie šaknį. Nuskausminimas taikomas priklausomai nuo danties būklės ir pažeidimo sunkumo. Žinoma ir paciento emocinės būsenos, jei pacientas yra labai įsitempęs ir prašo nuskausminimo, mes pasiryžę jam padėti, kad jaustųsi, kiek įmanoma komfortiškiau.

Maksimaliai izoliavus dantį nuo burnos skysčių, specialiais endodontiniais instrumentais nervas (pulpa) yra pašalinamas, infekuoti danties kanalai išvalomi ir užpildomi specialia kanalų plombine medžiaga – gutaperča. Neretai, esant stipriam danties nervo uždegimui reikalingi keli apsilankymai, kurių metu, keičiami vaistai danties kanale. Dantų kanalų gydymas nėra greitas gydymas, todėl svarbu nusiteikti ne vienam vizitui pas gydytoją.

Danties skausmai nesirenka laiko, tad jei jums reikalinga greita odontologijos paslauga, kreipkitės į mus, tikime, kad galėsime padėti. Pasirinkti gydytoją-odontologą ir jums tinkamą laiką, galite paspaudę ant šios nuorodos: https://oradenta.lt/tvarkarastis/.

  DARBO LAIKAS

Pr. - Pn. 8:00 - 19:00
Št. Nedirbame
Sk. Nedirbame

  ORADENTA VIETA

Registruotis vizitui

Mūsų klinikoje atliekamos visos dantų gydymo paslaugos, taip pat implantuojame ir protezuojame.

REGISTRUOTIS