Kada atliekama burnos higiena
Kiekvieną rytą pradedate pasiėmę į rankas dantų šepetėlį ir išspaudę dantų pastos šlakelį. Stengiatės valytis dantis kruopščiai, nepalikdami nė vieno dantų šepetėlio šerelio nepaliesto danties lopinėlio.
Deja, kasdienis dantų valymas šepetėliu neužtikrina nepriekaištingos burnos higienos. Nepašalintos minkštos apnašos dantų paviršiuje mineralizuojasi ir virsta kietosiomis apnašomis (akmenimis), kurios sulaiko bakterijas ir sukelia dantenų uždegimą. Mechaniškai, dantų šepetėliu, akmenis nuvalyti labai sudėtinga, todėl reikia kreiptis į savo gydytoją odontologą profesionaliai burnos ertmės higienos procedūrai. Svarbu suprasti, kad tinkamai atliekama burnos higiena yra prevencinė priemonė, o ne gydymo būdas. Todėl ugdyti atsakingą ir sąmoningą burnos priežiūra svarbu nuo pat pirmojo dantuko. Kiekvienas odontologinis gydymas prasideda nuo kruopščios burnos higienos, kas apsaugo nuo bakterijų plitimo ar šalutinių gydymo komplikacijų.
Burnos higienos metu:
Ištiriama gleivinės bei dantenų būklė, pamatuojamos dantenų kišenės.
Ultragarsiniu skaleriu nuvalomi podanteniniai ir viršdanteniniai konkrementai (akmenys).
„Air-flow“ sistema nuvalomas minkštasis apnašas ir pigmentai, susidarę nuo rūkymo, kavos bei spalvotų gėrimų vartojimo. Tam naudojami specialūs sodos milteliai, kurie didele oro ir vandens srove nukreipiami į danties paviršių.
Dantys nupoliruojami poliravimo pasta ir specialiais polyrais – šepetėliais.
Kabantys senų užpildų ar restauracijų kraštai nupoliruojami.
Pacientai mokomi asmeninės burnos ertmės higienos, naudojimosi siūlu ar tarpdančių šepetėliais instrukcijų.
Rekomenduojamos asmeninės dantų priežiūros priemonės.
Po profesionalios burnos higienos procedūros atstatoma natūrali dantų spalva, sumažinamas dantenų uždegimas ir atkuriama visapusė burnos sveikata.
Kuo svarbi burnos higiena?
Burnos higiena apsaugo nuo periodonto, gleivinės ligų ir ėduonies atsiradimo. Reguliariai atliekama dantų higiena yra patikima profilaktikos priemonė, padedanti apsisaugoti nuo visų problemų, susijusių su dantimis. Taip pat kokybiškai atlikta dantų valymo procedūra padeda jaustis maloniau, suteikia daugiau džiaugsmo ir noro šypsotis.
Burnos higienos procedūra
Burnos higienos procedūros metu atstatoma natūrali dantų spalva, sumažinamas dantenų uždegimas ir atkuriama visapusė burnos sveikata.
Dantų higienos procedūros metu pirmiausia yra ištiriama gleivinės bei dantenų būklė, pamatuojamos dantenų kišenės. Po įvertinimo ultragarsiniu skaleriu nuvalomi podanteniniai ir viršdanteniniai konkrementai (akmenys). Naudojama Air – flow sistema nuvalomas minkštasis sluoksnis – apnašos ir pigmentai, susidarę nuo rūkymo, kavos bei spalvotų gėrimų vartojimo. Tam naudojami specialūs sodos milteliai, kurie didele oro ir vandens srove nukreipiami į danties paviršių. Apvalyti dantys yra nupoliruojami poliravimo pasta ir specialiais polyrais – šepetėliais. Taip pat nupoliruojami kabantys senų užpildų ar restauracijų kraštai. Burnos higienos metu, jei atsiranda būtinybė, atliekamos aplikacijos gydomaisiais preparatais.
Svarbi burnos higienos procedūros dalis – edukacija, kurios metu pacientai mokomi asmeninės burnos ertmės higienos, naudojimosi siūlu ar tarpdančių šepetėliais, pateikiamos dantų higienos instrukcijos. Specialistas kartu su pacientu aptaria, kokia yra paciento kasdienė burnos higiena, kas yra tinkama, o ką verta pakoreguoti, kad pacientas pasiektų geriausią burnos švarą ir pasitenkinimą, o lankymasis odontologijos klinikoje būtų tik dėl prevencinių ir profilaktinių priežasčių. Edukacinėje burnos higienos procedūros dalyje yra rekomenduojamos asmeninės dantų priežiūros priemonės, kokie dantų šepetėliai, kokių dydžių ir minkštumų, reikalingi būtent atėjusiam klientui pagal visus dantų parametrus (dantų dydis, tardančių dydis, dantų jautrumas ir kt.).
Kasdienė dantų priežiūra atlikus burnos higieną
Atlikus dantų higieną, kaip ir po bet kurios kitos odontologijos procedūros, patartina nieko nevalgyti ir negerti spalvotų gėrimų bent 2 val. Toliau rekomenduojame valyti dantis 2 kartus per dieną po 2–3 min. Po kiekvieno valgymo labai efektyvu yra prasiskalauti burną paprastu vandeniu, taip greičiau pašalinami maisto likučiai, kurie nesukels rūgimo proceso per visą laikotarpį iki dantų valymo šepetėliu. Dantis valykite vertikaliais judesiais „aukštyn-žemyn“, jokiu būdu ne horizontaliai, nes taip galite stipriai pažeisti emalį, o visas apnašas tiesiog perkelinėsite nuo vieno danties ant kito. Kalcis yra būtinas gerai kaulų struktūrai, o ypač dantims, todėl neužmirškite reguliariai vartoti jums tinkamų pieno produktų.
Odontologijos klinika „Oradenta“ pirmiausia rūpinasi savo klientų gerove, todėl taikoma lanksti kainų ir nuolaidų sistema, kuri leidžia mūsų klientams, nejaučiant įtampos dėl vyraujančių odontologijos paslaugų kainų, atlikti visas reikiamas procedūras. Kainas rasite čia.
DARBO LAIKAS
Pr. – Pn. | 8:00 – 19:00 |
Št. | Nedirbame |
Sk. | Nedirbame |