VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS ar VAIKŲ ODONTOLOGIJA

„Mama, bijau eiti pas dantų gydytoją, jis monstras!“ – tokius ir panašius pasakymus tėveliai išgirsta iš savo mažųjų atžalų, kai reikia ruoštis vizitui pas vaikų gydytoją-odontologą. Vaikų vaizduotė yra labai laki. Tad dažnai jų vaizduotėje vaikų odontologai tampa pabaisomis, monstrais ar kitokiomis baisiomis būtybėmis. Labai normalu, kad vaikai yra labai jautrūs bet kokiam svetimų žmonių – gydytojų prisilietimui. Jiems ne visada pavyksta suspenduoti emocijas ir nusiteikti apžiūrai be baimės ar emocijų katarsio. Todėl labai svarbu, jau nuo pat pirmojo dantuko išdygimo, kai vaikas yra dar visai mažutėlis, pradėti prevencinį dantukų priežiūros kelią.

Vaiko pirmasis apsilankymas pas gydytoją odontologą yra be galo svarbus. Būtent nuo pozityvaus požiūrio į dantų gydymą priklauso tolimesnių vizitų sėkmė. Tad jei pavyks parodyti vaikui, kad gydytojas-odontologas yra draugiškas žmogus, jei pavyks užmegzti gražų santykį, jei vaikas jausis saugiai atvykęs pas gydytoją-odontologą, tikėtina, kad ir vaikų dantų gydymas bus sklandus ir be didelio streso.

KUO SVARBUS APSILANKYMAS PAS VAIKŲ ODONTOLOGĄ?

Kaip minėjome, svarbu, kad vaikų dantų gydymas, prevencinis, profilaktinis darbas prasidėtų kuo anksčiau. Geriausia jau nuo pirmo dantuko išdygimo. Taip galėsime drauge su vaikų tėveliais užkirsti kelią įvairiems dantukų susirgimams. Tačiau net jei ankstyvoje vaikystėje nepradėjote lankytis pas vaikų odontologą, tai būtina pradėti daryti, kai pradeda dygti nuolatiniai dantys.

Apie 6-tuosius gyvenimo metus pradeda dygti pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys. Labai svarbu, kad pradėjus dygti šiems dantukams būtų suteikiama kasdienė kokybiška dantukų priežiūra. Būtinai reikia vaiką mokyti tinkamai kasdien valyti dantukus, naudoti tinkamus dantų šepetėlius, tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius ir reguliariai lankytis pas vaikų odontologą, kuris laiku pastebėjęs galimą gedimą, iškarto jį sugydys.

VAIKŲ DANTŲ GYDYMO PROCEDŪRA

Pirmojo vizito metu nereikėtų tikėtis didelių rezultatų, rekomenduojama vaikutį supažindinti su kabineto aplinka, leisti jam paliesti instrumentus ir pabendrauti su jį gydysiančiu vaikų gydytoju odontologu. Tokiu būdu tikimės užmegzti jaukų ir gražų ryšį su vaiku, kad jis mumis pasitikėtų ir kad galėtume minimalizuoti jo patiriamą stresą.

Jei diagnozuojami pieninių dantukų pažeidimai, tada sudaromas pieninių dantukų gydymo planas. Pieniniai dantys plombuojami įvairiomis plombinėmis medžiagomis: stiklo jonomeriniais cementais, skystu kompozitu ir kompomerinėmis plombomis. Pastarosios turi platų spalvų pasirinkimą. Spalvotos plombos dažnai būna mūsų linksmasis motyvatorius vaikui – dantų plombavimas tampa tarsi žaidimu. Tokiu būdu vaikai įtraukiami į gydymo procesą. Po procedūros vaikai dažnai didžiuojasi ir džiaugiasi savo burnytėje turimu išskirtinumu – geltona, violetine, mėlyna, o gal auksine plomba, kas sukelia gerų emocijų ir sukuria malonų prisiminimą apie susitikimą su vaikų gydytoju-odontologu.

Jei ateinate jau dėl nuolatinių dantukų gydymo, aptariame jų gydymo ir priežiūros planą. Rekomenduojama danties paviršių padengti silantais – tai speciali medžiaga įliejama į danties vageles, kuri jas užpildo ir neleidžia užsilaikyti maistui bei apnašui, taip pat išskiria fluorą ir taip sutvirtiną danties audinius. Kad dantys, kuo ilgiau išliktų sveiki, o vaikui nereikėtų pergyventi dėl odontologijos apžiūrų.

Kiekvienu konkrečiu atveju parenkamas geriausias vaikų dantų gydymas. Kviečiame pasidomėti mūsų specialistais ir išsirinkti jums tinkamiausią atvykimo laiką apžiūrai.

  DARBO LAIKAS

Pr. – Pn. 8:00 – 19:00
Št. Nedirbame
Sk. Nedirbame

KONTAKTAI

  Spaudos g. 9, Vilnius

Registruotis vizitui

Mūsų klinikoje atliekamos visos dantų gydymo paslaugos, taip pat implantuojame ir protezuojame.